Чи замислювалися ви про зв’язок між грою з лялькою Барбі та сприйняттям тіла?

Майже кожна дівчинка, яка живе у країні з розвиненою економікою, віком від трьох до одинадцяти років грає з цією лялькою. Зв’язок між цією, здавалося б, невинною грою та спотвореним сприйняттям тіла закладено глибше, ніж ми думаємо.

Якби Барбі існувала насправді, то її маса тіла була б недостатньою для регулярної менструації.

Ми часто даруємо нашим дітям іграшки, які моделюють їхнє майбутнє життя. Граючи, діти дізнаються про свою роль у дорослому світі. Барбі настільки вплинула на Сінді Джексон, 55-річну жительку штату Огайо, що вона потрапила до книги рекордів Гіннеса як чемпіонка з пластичних операцій, маючи на меті відповідати ідеалу. Це окремий випадок, але діти можуть сприймати іграшку, як рольову модель. Національна асоціація досліджень розладів харчової поведінки в Америці дійшла висновку, що дівчатка, які грали з Барбі, частіше виявляють бажання схуднути, ніж ті, які взагалі не грали у ляльки.

Який меседж несуть такі іграшки? Вони говорять про важливість худорлявості, пропагуючи спотворений образ тіла.

Ще в 2016 році творці Барбі анонсували запуск ляльок з природними тілами, різним кольором шкіри та волосся. На думку компанії, це дає шанс дівчаткам вибирати ляльок, які схожі на них, замість того, щоб хотіти бути схожою на ляльку.

 

Джерело: https://www.mirror-mirror.org/barbie-and-body-image.htm…

Переклад та адаптація Alexandra Bilokon для B-center