Софія Портухай

Психолог, спеціаліст експерт центру

Софія — магістр клінічної психології та психології здоров’я. АСТ-терапевт. У роботі використовує техніки майндфулнес, символдрами та СВТ. Член Британської психологічної асоціації. Спеціалізується на роботі з тривогою про здоров’я, внутрішньоособистісними та міжособистісними конфліктами, тривожними та депресивними станами.

1. Як ти стала психологом?

Я загорілася бажанням стати психологом десь у 15-16 років, коли навчалася в США за програмою обміну. На цей вибір вплинула людина, яка була психологом та керівником нашої програми. Він дуже добре мене розумів та підтримував, і це було дуже цінним для мене. Я вирішила вивчати психологію. На 5 курсі я розпочала свою першу практичну роботу як консультант. Після ще двох років вищої освіти та переїзду до Британії я набиралася досвіду у клінічному та дослідницькому середовищі. Під час пандемії почала працювати волонтером-психологом, а також почала роботу в B-Center.

2. Як давно ти практикуєш?

З 2014 року. Між 2016-2019 була перерва в психологічній практиці, але я працювала в лікарні та в дослідницькій клініці з пацієнтами із хронічним болем та з хворобою Альцгеймера та проводила нейропсихологічну діагностику.

‌‌3. В‌ ‌яких‌ ‌психотерапевтичних‌ ‌методах‌ ‌маєш‌ ‌підготовку‌ ‌та‌ ‌працюєш?‌

Я маю підготовку в АСТ і здебільшого працюю в цьому підході. Використовую техніки з інших підходів, таких як Майндфулнес, CFT і CBT, іноді з символдрами, коли це актуально. Зараз проходжу навчання СВТ-Е. У 2022 році буду навчатися Схема-терапії.

4. З чим найбільше стикаєшся та працюєш у практиці?

З розладами харчової поведінки. Але якщо говорити про інші сфери, то найпоширеніші запити стосуються депресивних та тривожних станів.

5. Що ти вважаєш важливим у своїй роботі?

Насамперед, важливі чесність, етика та повага. Це чесність перед собою у тому, чому ми обираємо цю професію; перед колегами та клієнтами, показуючи те, у чому ми розуміємось і те, у чому в нас мало досвіду. Це обов’язкова вища психологічна освіта та постійне підвищення кваліфікації. Це емпатія і вміння безумовно приймати людину такою, якою вона є. Я думаю, що багато є важливого у роботі психолога, але ці речі є основою.

6. Чи є ще щось, що ти хотіла б, щоб твої майбутні клієнти знали про тебе чи твоє ставлення до них?

Можу сказати, що я ЛГБТ+ френдлі. Я член британської психологічної асоціації, АСТ-терапевт, а також вивчаю інші специфічні психотерапевтичні напрямки. Я вважаю, що дуже важливо працювати над зняттям стигматизації з теми ментального здоров’я. Адже турбота про себе та про свій психічний стан добре впливає на відносини, на якість життя, на фізичне здоров’я та дає чудовий приклад для людей, що нас оточують.

 

Записатися на консультацію